Aktuální aukce

V roce 2020 připravuje Galerie KODL svůj 84. aukční den, který se bude konat 29. 11. od 12:00 ve Velkém sále pražského Žofína. A již jarně tradičně věnuje výtěžek z prvních deseti vydražených děl ve prospěch Centra Paraple.

Předaukční výstava se koná od 1. 10. do 28. 11. v prostorách Galerie KODL.

Do letošní aukce je zařazena autorská tvorba umělců Ivany Štenclové (Little Goth) a Jana Kalába (Baby Infinity 0320)

Ivana Štenclová - Little Goth

komb. tech. (laser cut, akryl) na překližce, 2020, sign. na rubu, 80 × 60 cm
Charakteristická ukázka aktuální velmi svébytné umělecké polohy oceňované umělkyně, absolventky Akademie výtvarných umění v Praze a sběrateli vyhledávané výtvarnice Ivany Štenclové. Autorčina tvorba je viditelně ovlivněna původně kresebným školením, které se soustavně, někdy cíleně, ale mnohdy svévolně propisuje do její tvorby. Promyšlené celky staví na sofistikovaně propracovaných myšlenkových, ale i materiálových vrstvách, jejichž syntézou dospívá k jedinečnému vizuálnímu zážitku. Obraz Little Goth, svou estetikou připomínající gotické rozety, reflektuje spoluexistenci světla a temnoty, životní cykly, možné scénáře, které se vepisují do tváře malého chlapce. Práce pochází přímo z autorčina ateliéru. Vydražená částka z prodeje tohoto uměleckého díla bude v celkové výši a bez jakékoliv aukční přirážky připsána ve prospěch Centra Paraple.
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Odhadní cena: 60 000 – 100 000 Kč
Ivana Štenclová_Little Goth

Jan Kaláb - Baby Infinity 0320
akryl na plátně, 2020, sign. na rubu, 90 × 60 cm
Díla Jana Kalába získala svou popularitu nejprve na zahraniční scéně, dnes je však autorem, jehož práce můžeme nalézt i ve významných tuzemských sbírkách, a jeho obliba nadále roste. Výtvarné kořeny tohoto předního českého umělce můžeme hledat v prostředí graffiti a street artu, které zformovalo Kalábův výtvarný projev a dodnes je v jeho tvorbě a přístupu patrné. Uliční fasády a experimentální tvorbu zahrnující například 3D graffiti, jehož se stal průkopníkem v mezinárodním kontextu, vyměnil za malířská plátna různorodých tvarů a jejich prostřednictvím dokazuje, že mimořádné působivosti lze dosáhnout i pomocí naprostého významového vyprázdnění jen prostřednictvím tvarů, prostorových iluzí či barev. Nesmírně poutavá geometrická abstrakce, jež je určitým autorovým námětovým návratem, je podpořená pastelovou barevností a nabízí i přes přirozenou plošnost plátna zdánlivou iluzi třetího prostoru pohrávajícího si s divákovým vnímáním. Vydražená částka z prodeje tohoto uměleckého díla bude v celkové výši a bez jakékoliv aukční přirážky připsána ve prospěch Centra Paraple.
Vyvolávací cena: 90 000 Kč
Odhadní cena: 150 000 – 200 000 Kč
Jan Kaláb_Baby Infinity 0320