Galerie KODL

Galerie KODL je renomovaná aukční, prodejní a výstavní síň založená na více než stoleté rodinné sběratelské tradici. Zaměřuje se na nákup a prodej obrazů, kreseb, grafik a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století. Galerie si zakládá nejen na záruce prodávaných uměleckých děl, ale také na maximálně profesionálním přístupu. V čele špičkového týmu odborníků a historiků umění stojí současný vlastník, zastupující čtvrtou generaci rodinné tradice, soudní znalec PhDr. Martin Kodl. Zájem nastupující rodinné generace se ubírá k současným umělcům. Každé léto tak sekce Kodl Contemporary připravuje Letní výtvarný salon, který podporuje a prezentuje soudobou výtvarnou scénu jak v českém, tak mezinárodním kontextu.

Dvakrát ročně pořádá Galerie KODL vyhlášené aukční dny ve Velkém sále pražského Žofína, kterým předchází předaukční výstava v sídle galerie. Listopadová aukce v roce 2020 se stala tou doposud nejúspěšnější v České republice vůbec. Poprvé byla totiž překonána hranice 400 milionů korun vydražených v jedné aukci. O rok později se poprvé v historii České republiky prodalo na tak velké aukci sto procent nabízených položek. V roce 2021 představoval obrat dvou aukcí Galerie KODL více než 40 % celkových tržeb všech aukcí v ČR. Galerie tak potvrdila své výjimečné postavení. Již deset let je ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní u nás. Za posledních třicet let se právě zde prodala umělecká díla za takřka deset miliard korun. Dosud nebyla překonána cena za nejdražší vydražený obraz prodaný v ČR – plátno Františka Kupky „Divertimento II“ se na aukci Galerie KODL v roce 2020 prodalo za 90,24 milionu korun.