Aukce 2017
Galerie KODL začala svou 79. aukci výtvarného umění 26. 11. již pošesté dražbou 10 děl, která autoři nebo majitelé věnovali ve prospěch Centra Paraple. V pražském Paláci Žofín se dražily obrazy Josefa Bolfa, Pavla Brunclíka, Jana Knapa, Šárky Koudelové, Jánuše Kubíčka, Petra Nikla, Jana Pištěka, Františka Ronovského, Jiřího Straky a Jaroslava Valečky.
Za 10 výtvarných děl, prodaných v této aukci, získalo Centrum Paraple rekordní částku 1 300 000 Kč. Dosažená částka je nejvyšší v tříleté historii aukcí pro Paraple Galerie KODL. Centrum Paraple ji celou použije na svou pomoc a služby lidem s poškozením míchy.
Ze všech darovaných a v aukci úspěšně prodaných děl jmenujme alespoň dvě. Olej na plátně Jana Knapa (bez názvu), na první pohled idylický, mírumilovný obraz, který ale dává divákům velký prostor k vlastnímu vnímání příběhu a k zamyšlení, byl vydražen za 290 000 Kč.
Velké poděkování patří dárcům děl - autorům a majitelům, Martinu Kodlovi, Františku Vyskočilovi a také patronům Aukce pro Paraple Janu Kačerovi a Zdeňku Svěrákovi.
Aukce pro Paraple, pořádaná dvakrát v roce Galerií KODL, znamená pro činnost Centra Paraple velkou podporu. Od r. 2015 se už uskutečnilo 6 aukcí, bylo vydraženo všech 60 nabídnutých děl a Paraple tak získalo na pomoc lidem s poškozením míchy celkem 5 396 000 Kč. Upřímně děkujeme.
Bez názvu
Vyvolávací cena: 220 000 Kč
Dosažená cena: 290 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 290 000 Kč
Shelby
Vyvolávací cena: 150 000 Kč
Dosažená cena: 240 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 240 000 Kč
Černobílá struktura
Vyvolávací cena: 120 000 Kč
Dosažená cena: 180 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 180 000 Kč
Akt na proutěné židli
Vyvolávací cena: 80 000 Kč
Dosažená cena: 130 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 130 000 Kč
Mořský koník
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Dosažená cena: 120 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 120 000 Kč
Barevná košile
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Dosažená cena: 120 000 Kč
Hořící poleno
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Dosažená cena: 84 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 84 000 Kč
Stodola
Vyvolávací cena: 60 000 Kč
Dosažená cena: 60 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 60 000 Kč
Adriena Šimotová
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
Dosažená cena: 50 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 50 000 Kč
Nádraží
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
Dosažená cena: 40 000 Kč
Ve prospěch Centra Paraple: 40 000 Kč